Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Bulut Teknolojisi

Bulut Teknolojisi

"Bulut Teknolojisi" Nedir?

İnternet tabanlı bir bilgi işlem yaklaşımıdır. Bilginin işlenmesi ve depolanması için bir donanıma sahip olmadan, internet ağı üzerinde saklanmasını ve paylaşılmasını sağlar.

İnternet ağına bağlı olarak bulunan büyük sunucu bilgisayarlar ve bilgisayar programları; işlerin bu büyük ağ üzerinden paylaşılarak yapılmasını ve elde edilen tüm verilerin yine bu büyük ağ üzerinden depolanmasını/saklanmasını sağlar. Bulut Teknolojisi sayesinde her bilgisayarda onlarca yazılımın yüklü olmasına gerek duyulmamaktadır; internet üzerinden uzaktaki bilgisayarlara erişerek oradaki yazılımlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Örnek

Mühendislik hizmetleri veren bir işletme, çok sık kullanmadığı bir yazılımı süreli olarak kiralayabilir ve uzaktan erişimle yazılımı kullanarak işini halledebilir. Yazılımdan elde ettiği proje çıktılarını bulut sistemi içerisinde depolayabilir ve müşterileri ile yine bulut sistemi üzerinden paylaşabilir.

Ayrıca bu işletmede bulunan tüm bilgi, dijital belge ve dataları (müşteri arşivi, satış kanalları, satınalma, muhasebe, proje, tasarım gibi..) bulut sistemi üzerinde güvenli olarak saklayabilir; ofise gitmeden telefon, tablet ya da bilgisayarından uzaktan "Bulut Teknolojisi" ile kolayca yönetebilir.

 

Bulut Teknolojisi'nin Getirdiği Avantajlar

Manas Bulvarı No:47/B Folkart Towers A Kule Kat:26 Daire:2601 35530 Bayraklı – İZMİR
info@o2industry.com

2019© Tüm Hakları Saklıdır.